چرا در طراحی وب سایت با PHP باید از یک فریم ورک استفاده کرد؟

چرا در طراحی وب سایت با PHP باید از یک فریم ورک استفاده کرد؟

طراحی وب سایت با PHP

پی اِچ پی یک زبان برنامه نویسی تحت وب برای برنامه نویسی برنامه ها و وب سایت های تحت وب است. PHP برای “طراحی” وب سایت نیست چراکه طراحی وب سایت با استفاده از CSS، HTML و JavaScript انجام می شود، بلکه PHP برای برنامه نویسی تحت وب است؛ به عنوان مثال قابلیت مختلف در وب سایت ها مانند عضویت، لاگین، ایجاد صفحه، پرداخت آنلاین و غیره با استفاده از PHP انجام می شود. PHP بسیار پراستفاده و محبوب بوده و تقریباً 75 الی 80 درصد سایت های دنیا با استفاده از PHP راه اندازی شده اند. پی اچ پی زبان سی ام اس وردپرس است. یکی از دلایل آمار استفاده بالا از PHP جدای از اپن سورس و رایگان بودن، منابع یادگیری بسیار، سرعت بالا و غیره، دارا بودن فریم ورک ها و سی ام اس های اپن سورس بسیار است. در این مطلب از کاسپریا به این موضوع پرداخت خواهد شد که چرا از در برنامه نویسی با PHP بسیار خوب است که از یک فریم ورک مثل FuelPHP، Laravel یا CodeIgniter استفاده شود.

 

فریم ورک PHP چیست؟

در هنگام طراحی وب سایت و برنامه نویسی آن، طراح و برنامه نویس وب باید تمام قابلیت ها و امکانات مورد نیاز را از ابتدا برنامه نویسی و کدنویسی کند؛ فریم ورک ها مجموعه ای از کدهای آماده و استاندارد هستند که طراح وب سایت می تواند با بکارگیری آن در روند طراحی وب سایت از مزیت های آن استفاده کند. فریم ورک های PHP زمان مورد نیاز برای طراحی وب سایت را کاهش داده، تمام قابلیت ها و امکانات مورد نیاز برای برنامه نویسی تحت وب را شامل شده، کدنویسی کاملاً استاندارد و تست شده است، امنیت برنامه و وب سایت را افزایش خواهد داد و البته توسعه وب سایت را در آینده تسهیل خواهد نمود.

 

کاهش زمان مورد نیاز

اولین مزیت بکارگیری یک فریم ورک PHP در طراحی وب سایت کاهش زمان مورد برای طراحی و برنامه نویسی قابلیت ها و امکانات مورد نیاز است. فریم ورک ها به دلیل دارا بودن مجموعه کاملی از Library های مختلف، زمان مورد نیاز برای برنامه نویسی قابلیت های مختلف را کاهش می دهد چراکه طراح و برنامه نویس وب نیازی به کدنویسی همه موارد از صفر را ندارد.

 

ارائه تمام قابلیت های لازم

فریم ورک ها مجموعه کاملی از Library ها که هر یک قابلیت ها و امکانات خاصی را ارائه می دهند را شامل می شوند؛ امکاناتی که در برنامه نویسی تمام وب سایت ها مورد نیاز است.

 

کدنویسی استاندارد و تست شده

کدنویسی فریم ورک های PHP به صورت کاملاً تست شده یا به عبارت دیگر به صورت حرفه ای نوشته شده اند و دارای کمترین درصد خطا و ناکارآمدی هستند که البته در صورت کشف ایراد در کدنویسی فریم ورک، در مدت کوتاهی یک اصلاحیه جدید برای آن منتشر و ایراد رفع خواهد شد.

 

امنیت بالا

کدنویسی فریم ورک ها دارای امنیت بسیار بالایی است. هر چند امنیت وب سایت فقط مربوط به فریم ورک مورد استفاده نیست ولی درصد قابل توجهی از آن مربوط مبنا و فریم ورک وب سایت بوده و باقی مربوط به کدنویسی صحیح، سرور با امنیت بالا، استفاده از رمز عبور قوی و غیره است. در فریم ورک های مطرح PHP اصول امنیت کاملاً در نظر گرفته شده است.

 

امکان توسعه در آینده

در صورت لزوم به توسعه سایت و افزایش امکانات و قابلیت های آن، در صورت استفاده از یک فریم ورک به دلیل دارا بودن تمام قابلیت های مورد نیاز، طراحی و کدنویسی امکانات و قابلیت های جدید از هر نظر تسهیل خواهد شد.

 

و در انتها، معرفی چند فریم ورک خوب PHP

فریم ورک های خوب زیادی برای زبان برنامه نویسی تحت وب PHP موجود است که می توان به FuelPHP، CodeIgniter و Laravel اشاره داشت. تمام این فریم ورک ها دارای راهنمای کامل (Documentation) نحوه استفاده را دارا بوده و شخصی که کاملاً با زبان پی اچ پی آشنایی داشته باشد در مدت زمان حدوداً یک الی دو هفته می تواند آشنایی قابل توجهی فریم ورک به دست آورد. همه این فریم ورک ها خوب هستند و البته هر یک مزایا و معایبی نسبت به یکدیگر دارد. انتخاب فریم ورک تا حدودی هم می تواند بستگی به سلیقه افراد داشته باشد. همچنین در لینک زیر فریم ورک FuelPHP معرفی شده است که می توانید مطالعه کنید.

معرفی فریم ورک FuelPHP، یکی از بهترین فریم ورک ها برای زبان PHP