طراحی وب سایت با وردپرس یا سی ام اس اختصاصی؟

طراحی وب سایت با وردپرس یا سی ام اس اختصاصی؟

طراحی وب سایت با وردپرس

طراحی وب سایت با وردپرس بهتر است یا سی ام اس اختصاصی؟ طراحی وب سایت با وردپرس و سی ام اس اختصاصی هر یک ویژگی های خاص خود را دارا هستند و در این مطلب از کاسپریا، به اینکه طراحی وب سایت با سی ام اس اپن سورس و رایگان وردپرس بهتر است یا طراحی و برنامه نویسی یک سی ام اس اختصاصی توضیح داده می شود. البته اصل این مطلب فقط مربوط به وردپرس نیست بلکه هر سی ام اس خوب دیگری مثل جوملا یا دروپال را نیز شامل می شود.

 

طراحی وب سایت با وردپرس برای اکثر وب سایت ها مناسب است

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای اپن سورس و رایگان است که بیش از 74 میلیون وب سایت تا به امروز با آن راه اندازی شده است. وردپرس انتخاب اول اکثر طراحان وب سایت در ایران و دنیا بوده و علت آن انعطاف پذیری بالای این نرم افزار تحت وب، سادگی کار با آن، امنیت بالا، بروزرسانی های مداوم، قالب ها و پلاگین های بسیار و تعداد بالای طراحان و توسعه دهندگان آن است. طراحی وب سایت با وردپرس هزینه و زمان مورد نیاز برای راه اندازی وب سایت را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. وردپرس امنیت بالایی دارد و دائماً هر چند وقت یکبار بروزرسانی می شود و در این بروزرسانی ها مشکلات نسخه قبل برطرف شده و امکانات جدیدتری اضافه می شود. وردپرس طراحی ساده و واضحی دارد، فارسی است و به دلیل آمار استفاده بالا دارای پشتیبانی خوبی است. مشتری بابت طراحی وب سایت با وردپرس معمولاً فقط هزینه طراحی قالب وردپرس را پرداخت خواهد کرد. طراحی وب سایت توسط ما بر مبنای وردپرس است.

پس می توان اینطور نتیجه گرفت که طراحی وب سایت با وردپرس برای طراحی و راه اندازی بسیاری از وب سایت ها مناسب بوده و نیازی به طراحی سی ام اس اختصاصی نیست.

 

طراحی وب سایت با سی ام اس اختصاصی برای نیازهای خاص و وب سایت های بزرگ مناسب است

طراحی وب سایت با سی ام اس اختصاصی به معنی برنامه نویسی یک نرم افزار تحت وب با زبان های معمول این کار یعنی PHP یا ASP.NET است که در آن تمام قابلیت ها و ویژگی های مورد نیاز از صفر کدنویسی می شود. طراحی وب سایت با سی ام اس اختصاصی هزینه و زمان به مراتب بیشتری را نسبت به طراحی سایت با وردپرس نیازمند است. طراحی وب سایت با سی ام اس اختصاصی بیشتر مناسب وب سایت هایی با نیازهای خاص و شرکت های بزرگ است. به عنوان مثال برای یک سیستم آمار و رهگیری تحت وب یا یک وب سایت بانک، وردپرس نمی تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

جمع بندی

بکارگیری وردپرس یا سی ام اس اختصاصی نمی تواند دلیل بر خوب بودن یک سایت از جهات مختلف باشد، چراکه طراحی وب سایت با وردپرس یا سی ام اس اختصاصی نیازمند یک طراح وب سایت خوب است.

طراحی وب سایت با وردپرس برای اکثر افراد به دلایلی که در بالا توضیح داده شد مناسب است و طراحی وب سایت با سی ام اس اختصاصی بیشتر مناسب وب سایت های با نیازمندی های خاص و شرکت های بزرگ است که بهتر هست همه چیز از ابتدا و با برنامه ریزی مشخص برنامه نویسی شود.