آمارگیر بازدید برای وردپرس

آمارگیر بازدید برای وردپرس

آمارگیر وردپرس

در مطالب قبلی کاسپریا آمارگیر بازدید سایت StatCounter معرفی شد اما چنانچه مبنای طراحی سایت وردپرس باشد یک پلاگین آمارگیر بازدید خوب برای وردپرس موجود است؛ البته پلاگین های بسیاری به عنوان آمارگیر بازدید برای وردپرس وجود دارد اما علت انتخاب پلاگین WP Power Stats طراحی ساده و واضح آن به همراه امکانات و قابلیت های خوب آن به عنوان یک آمارگیر بازدید برای وردپرس میباشد.

جدای از طراحی خوب این پلاگین به عنوان یک آمارگیر برای وردپرس، از جمله قابلیت های کلیدی این پلاگین آمارگیر میتوان به ثبت آمار بازدیدها به صورت آمارهای یکتا و آمار بازدید صفحات، نمایش آمار بازدیدها به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه، نمایش آمار نحوه ورود کاربران به سایت از طریق جستجوگرها، لینک یا تایپ کردن آدرس به صورت مستقیم، همچنین نمایش آمار خلاصه از دستگاه کاربر و سیستم عامل و مرورگر آن، نمایش پربازدیدترین صفحات سایت، نمایش لینک ها ورودی کاربران و عبارت های جستجو شده در جستجوگرها اشاره داشت.

امکانات این پلاگین آمارگیر به صورت کلی در تصویر بالا مشخص می باشد ولی قبل از استفاده توجه به این نکته لازم که این پلاگین آمارگیر در حال حاظر RTL نمی باشد به این معنی که متن به زبان فارسی در این پلاگین از سمت چپ نمایش داده خواهد شد و با قالب پنل وردپرس کاملا هماهنگ نیست؛ ولی جدای از مورد، پلاگین کاملا کاربردی و قالب استفاده می باشد.

به صورت پیش فرض پلاگین آمارگیر WP Power Stats بازدیدهای مدیریت سایت از صفحات را نیز به عنوان آمار بازدید کاربران در نظر خواهد گرفت که این میتواند در دقیق نبودن آمار سایت تاثیر داشته باشد به همین دلیل توصیه می شود گزینه مربوط به در نظر نگرفتن بازدیدهای مدیر سایت در تنظیمات پلاگین فعال شود.

و در انتها توجه به این نکته مهم است که امکان نمایش عبارت های جستجو شده کاربران در گوگل نه در این پلاگین آمارگیر و بلکه در هیچ آمارگیر دیگری قابل مشاهده و رهگیری نمیباشد و این به دلیل تغییرات صورت گرفته در گوگل برای رعایت حریم خصوصی کاربران میباشد. برای مشاهده عبارت های جستجو شده توسط کاربران و رتبه سایت در عبارت های مختلف، از ابزار Google Web Console که توسط گوگل ارائه شده است استفاده شود.

دریافت پلاگین آمارگیر WP Power Stats