کدها و هک های کاربردی وردپرس

کدها و هک های کاربردی وردپرس

کدها و هک های وردپرس برای طراحان سایت و قالب وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا ساده و سبک و در عین حال بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر است که وب سایت های زیادی تاکنون با وردپرس طراحی و راه اندازی شده اند، در این مطلب از سایت کاسپریا که شاید بیشتر مناسب طراحان وب سایت و قالب وردپرس باشد چندین کد کاربردی را ارائه و با توضیح کاربرد هر یک امیدواریم برایتان کاربرد داشته باشد، البته این کدها به دلیل تعداد بالایی که دارند در چندین پست منتشر خواهد شد.

اگر با PHP آشنا باشید به راحتی می توانید کدها را به دلخواه و نیاز خود شخصی سازی و ویرایش کنید.

 

نمایش تعداد پست های سایت

از زمان راه اندازی وب سایتتان تا کنون چند پست منتشر کرده اید؟ با کد زیر می توانید تعداد تمام پست های وب سایتتان را در قالب نمایش دهید.

 

 

نمایش پست های منتشر شده امروز

در 24 ساعت اخیر چه پست هایی منتشر کرده اید؟ با کد زیر می توانید تعداد پست های منتشر شده امروز را نمایش دهید.

 

نمایش مطالب تصادفی

با این کد می توانید یک یا چند مطلب را به صورت تصادفی نمایش دهید، برای تغییر تعداد پست هایی که مایلید نمایش دهید عدد مقابل showposts را تغییر دهید.

 

حذف فیلد وب سایت در قسمت ارسال کامنت وردپرس

شاید به هر دلیلی نیاز داشته باشید فیلد وب سایت در قسمت نطرات یا همان کامنت های وردپرس را حذف کنید، برای این کار از کد زیر استفاده کنید.

 

غیر فعال سازی وردپرس

گاهی وقت ها به دلایل مختلف از جمله تعمیرات، بروزرسانی یا تغییر قالب سایت نیاز داریم تا موقتا سایت را غیرفعال کنیم و با نمایش یک پیغام به بازدید کنندگان اطلاع دهیم که در حال انجام تغییراتی هستیم، کد زیر دسترسی هر کسی غیر از مدیر سایت را محدود می کند یعنی به بازدید کنندگان پیغام تعمیرات و غیرفعال بودن سایت را میدهد ولی مدیر سایت که لاگین کرده است قادر است تا سایت را مشاهده کند.

 

نمایش پیام دلخواه در صفحه عضویت وردپرس

با کد زیر می توانید یک پیغام دلخواه در صفحه عضویت وردپرس اضافه کنید، مثلا توضیحات ضروری یا یک نکته و یا تذکر.

 

ارسال ایمیل به کاربران زمانی که پستشان منتشر شد

کاملا واضح است، زمانی که کاربری در سایت شما عضو است یک پست ارسال کند و شما آن را تایید کنید با ایمیل به کاربر اطلاع میدهد که پست او توسط مدیر تایید و منتشر شده است، قبل از استفاده از این کد حتما متن مورد نظر خود را فارسی و به دلخواه خود وارد کنید.

 

پیغام خطای دلخواه دیتابیس وردپرس

با این کد می توانید خطای “خطا در برقراری اتصال با پایگاه داده” را شخصی سازی کنید یعنی به جای یک متن و صفحه پیش فرض از توضیحات دلخواه خود استفاده کنید، همچنین با تنظیم ایمیل خود در فانکشن ()mail به جای ایمیل پیش فرض، هر زمان که چنین خطایی به وجود بیاید از طریق ایمیل به شما اطلاع میدهد.

در پست بعدی تعدادی دیگر از کدهای کاربردی وردپرس را معرفی خواهیم کرد تا همگان استفاده کنند.